RE.M.I.S.E - Cross-border co-operation for the development of social and solidarity economy through the elaboration and implementationn of a joint adult education training programme

HUHR/1601/4.1.2/0008

Határon átnyúló együttműködés a szociális és szolidaritási gazdaság fejlesztéséért közös felnőttképzési program kidolgozásával és megvalósításával

Tóth Krisztián, toth.krisztian@pte.hu
Dr. Nagy Janka Teodóra, janka@pvk.pte.hu
156.087,86 EUR
49.053 EUR (85% EU támogatás, 15% Hazai társfinanszírozás)
Pécsi Tudományegyetem (HU)

Open University Koprivnica (HR), Humán Innovációs Csoport Nonprofit Kft. (HU)

A RE.M.I.S.E projekt célja a szociális gazdasági szektor határ menti régióiban meglévő erőforrásainak, lehetőségeinek és fejlesztési igényeinek feltárása, majd az átfogó helyzetfelmérés eredményei alapján a „Társadalmi vállalkozások menedzselése” című képzés tananyagának közös kidolgozása.  A képzési terv akkreditációját követően 90 óra elméleti és 30 óra gyakorlati képzésből álló felnőttképzési program valósul meg a határ mindkét oldalán. A projektben résztvevő szakemberek számára képzéseket, workshopokat tartunk, a bevont társadalmi vállalkozások pedig szervezetfejlesztésben és coachingban is részesülnek, valamint hálózatfejlesztésben, szakmai vásárokon és tanulmányutakon vesznek részt.
A „Társadalmi vállalkozások menedzselése” képzés elősegíti, hogy olyan szakemberek álljanak rendelkezésre a határ mindkét oldalán, akik az elsajátított szakmai ismereteik és kompetenciák révén képesek lesznek szociális szövetkezetek, társadalmi vállalkozások működtetésére és menedzselésére mind a gazdasági, foglalkoztatási, szociális, közösségfejlesztési és környezeti célok elérése érdekében. A projekt hosszú távú célja a szociális gazdaság fejlesztése, a szektorban foglalkoztattak számának növelése, valamint a gazdasági-társadalmi fejlődés erősítése az együttműködő hálózat bővülésével, mind a horvát, mind a magyar célterületen.

A projekt az EU támogatásával a Magyarország-Horvátország Határon Átnyúló Együttműködési Program keretében valósul meg.

INTERREG Határon Átnyúló Együttműködési Program