TaMPeD - Joint elaboration and implementation of a primary school talent management and personality development program

HUHR-1901-4.1.2-0031

Borkovits Balázs, borkovits.balazs@pte.hu
Turi Katalin, turi.katalin@pte.hu
233.336,6 EUR
Pécsi Tudományegyetem Gyakorló Általános Iskola, gimnázium és Óvoda

Vezető partner
Osnovna škola Josipa Kozarca Slatina (Primary school Josipa Kozarca) (HR)
Osnova škola Voćin (Primary school Voćin) (HR), University of Pécs (HU)

A tehetség, mint minden más jelenség, menedzselést igényel. Számos programot terveztek a tehetséges munkaerő menedzselésére az üzleti és szolgáltató szektorban, de nincs egyértelmű program a tehetséges diákok kezelésére az iskolákban. Nem túlzás, hogy a legértékesebb „természeti kincs” az emberi tehetség. A határ két oldalán fekvő iskoláknak nincs egységes tehetségfejlesztési módszertanuk, a tehetséges gyerekek kezelésének jelenlegi alapjait mind tartalomban, mind eszközeiben fejleszteni kell. A legújabb kutatások szerint a sikeres tehetséggazdálkodásnak összetettnek kell lennie és fontos része kell, hogy legyen a tehetséges gyerekek személyiségfejlesztése is. Ez a terület jelenleg hiányzik a meglévő programokból és gyakorlatokból.

A projekt célja a tehetséggazdálkodási és személyiségfejlesztési program közös kidolgozása és a rugalmas tanulási útvonalak előmozdítása, beleértve a pályaválasztási tanácsadást is.

INTERREG Határon Átnyúló Együttműködési Program

Hungarian and Croatian schools have worked together in the TaMPeD project to support the talent management of 5-8 grades students in the border region. Since school exists, even in the ancient time