ISD-Uni - Integrated Settlement Development Centres in the HU-HR border zone

Tóth Krisztián, toth.krisztian@pte.hu
Dr. Medvegy Gabriella, medvegygabriella@mik.pte.hu
197.907,80 EUR
92.665 EUR (85% EU támogatás, 15% Hazai társfinanszírozás)
Pécsi Tudományegyetem (HU)

University North, Department for Civil Engineering (HR), Baranya Megyei Önkormányzat (HU)

Magyarország uniós csatlakozása óta sikerrel alkalmazza a fenntartható európai városokról szóló Lipcsei Charta-n alapuló Integrált Városfejlesztési Stratégiát, melynek mintaprojektjei megtalálhatók a Dél-Dunántúlon. Horvátország 2013-as csatlakozása szükségszerűvé tette önkormányzatai részére az IVS szerinti várostervezést, az európai kulcsszereplők széles körű és áttekinthető részvételével kidolgozott, az európai városok kihívásainak és esélyeinek, valamint eltérő történelmi, gazdasági, társadalmi és környezeti hátterét figyelembe vevő városfejlesztés-politikai elvek és stratégiák alkalmazását.
A projekt a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar által az építészképzésben már sikerrel alkalmazott, IVS-n alapuló gyakorlatorientált módszertan átadását, közös tananyag kidolgozását, pilot oktatását, valamint a várostervezés gyakorló szakembereinek továbbképzését célozza a magyar-horvát határrégióban.

A projekt az EU támogatásával a Magyarország-Horvátország Határon Átnyúló Együttműködési Program keretében valósul meg.

INTERREG Határon Átnyúló Együttműködési Program