NetMIB - Network of multidisciplinary ideation and business model generation

15/KAHE/13560

Network of multidisciplinary ideation and business model generation

Tóth Krisztián, toth.krisztian@pte.hu
Dr. Bedő Zsolt, bedo.zsolt@ktk.pte.hu
Pécsi Tudományegyetem (HU)
COTEC Fondazione per l’Innovazione Tecnologica (IT), Parc Cientific Tecnológic i Empresarial de la Unversitat Jaume I. SL (ES), Sout East European Research Centre (GR), Tamperen Yliopisto (FI) North Carolina State University (USA)

Közös keretek és egységesített vállalkozói ökoszisztéma megteremtésével az EU-ban, ahol felsőoktatási intézmények a nyitott innováció motorjaként szerepelnek, az Eu régiók közti különbség csökkenthető. A NetMIB elsődleges célja a hatékony együttműködés előremozdítása a gazdaság magán, kormányzati és közszférája között annak érdekében, hogy lehetővé tegye a társadalmi-gazdasági növekedést az egyetemi tanulók vállalkozói jártasságának, képességének, készségének kifejlesztésén keresztül. Ez az általános cél magában foglalja a résztvevő felsőoktatási intézményekben a tanítási módszertan minőségének és relevanciájának fejlesztését az egyetemi diákok vállalkozói képességének kidolgozásához. A projekt a vállalkozói képességek kidolgozása mellett a jelenlegi társadalmi-gazdasági problémák megválaszolását célozza meg az egyetemi hallgatók részéről létrehozott releváns üzleti ötleteken keresztül. Ez a cselekedve tanulási megközelítés tovább fogja erősíteni a Triple Helix modell működését a résztvevő felsőoktatási intézményekben. A résztvevő felsőoktatási intézmények ötlet és üzleti modell generáló gyakorlatának nemzetközi összekötése a NetMIB keretén belül jelentős interkulturális, ipari területeken átívelő és multidisztiplináris előnyök keletkezésével fog járni minden résztvevő esetében. A projekt egy transznacionális vállalkozói ökoszisztéma létrehozását is tervezi, amely a résztvevő személyek (diákok, kari dolgozók, üzleti szakemberek, köztisztviselők stb.) vállalkozói készségeinek kifejlesztését támogatja miközben regionális, nemzeti vagy nemzetközi társadalmi-gazdasági problémákat megoldani képes innovációs megoldásokat alkot.
A pályázati konzorciumban részt vesz két kutatóintézet és három felsőoktatási intézmény, amely közül az egyik a terület tengeren túli szakértője és egymásik pedig egyetem vezető tudományos park. A konzorciumot támogatják még társult partnerek, akik a tudásháromszög tagjai minden helyi ökoszisztémában és profitálni fognak a helyi vállalkozói ökoszisztéma fejlődéséből és a nemzetközi vállalkozói ökoszisztéma létrehozásából. A kutatóintézetek kiterjedt kutatást folytattak az oktatási módszertan területén, míg a felsőoktatási intézmények a legmodernebb vállalkozói oktatási eszközöket és módszereket megvalósítva fokozzák a társadalmi-gazdasági előnyt a tevékenységeikkel.