ImproveMEd - Improved Medical Education in Basic Sciences for Better Medical Practicing

HUHR/1601/4.1.1/0009

Improved Medical Education in Basic Sciences for Better Medical Practicing

Tóth Enikő, toth.eniko@pte.hu
Dr. Németh Péter, nemeth.peter@.pte.hu
122.820 EUR (85 % EU támogatás, 15% Hazai társfinanszírozás)
Josip Juraj Strossmayer University of Osijek (HR)

Pécsi Tudományegyetem (HU)

A projekt célja online interaktív tananyagok készítése a jövőbeni közös posztgraduális szakirányú orvos-továbbképzési programokhoz, beleértve a legújabb gyakorlati készségek fejlesztését célzó kurzusokat is. A program végére közösen 9 oktatási modul került kidolgozásra, három nyelven, az élettan, az immunológia és mikrobiológia, az anatómia és szövettan, a biostatisztika, bioinformatika, biokémia, biotechnológia, farmakológia, a kísérleti epidemiológia és a rendszerbiológia területén. A PTE szakmai koordinációjával a következő tevékenységek valósultak meg: didaktikai segítség nyújtása az online tananyagok megírásához, a kilenc tananyag elkészítése, fordítása illetve szakmai lektorálása magyar nyelven, interaktív, tréning felület fejlesztésének felügyelete, menedzsmentje, szakmai koordinációja, hallgatói gyakorlati kurzus megszervezése és lebonyolítása, disszemináció, zárókonferencia megszervezése.

A projekt az EU támogatásával a Magyarország-Horvátország Határon Átnyúló Együttműködési Program keretében valósul meg.

INTERREG Határon Átnyúló Együttműködési Program