CLILMED - CLIL in Medical Education: Reaching for Tools toTeach Effectively in English in a Multicultural and Multilingual Learning Space

2019-1-PL01-KA203-065700

Jankovics Réka, jankovics.reka@pte.hu
Dr. Nagy András, andras.d.nagy@aok.pte.hu
ÁOK

Vezető partner
Luminar Foundation (PL)
John Daly Atlantic Language Galway Ltd. (IE), Karolinska Institutet (SE), Warszawski Uniwersytet Medyczny (PL), Semmelweis Egyetem (HU), Uniwersytet Jagiellonski (PL), Gdanski Unywersytet Medyczny (PL), Pécsi Tudományegyetem (HU)

A projekt célja a CLIL módszer bevezetése az angol nyelvű medikus képzésben: Az oktatók angol nyelvi képesítésinek javítása, valamint együttműködés a vezető orvosi egyetemekkel innováció és tapasztalatcsere céljából.
A projekt részeként a kiválasztott egyetemi tanárokat az Európai Bizottság által a nyelvtanulás és a nyelvi sokféleség előmozdítása érdekében javasolt CLIL (tartalom és nyelvbe integrált tanulás) módszer alapján oktatják. A projekt célja, hogy az itt megszerzett tudást felhasználhassák kurzusaik kidolgozásakor és előadásakor valamint, hogy más egyetemi tanárokat is tanítsanak erre módszerre.