PRIME - Promoting and Improving Existing Methods of Youth Participation

Promoting and Improving Existing Methods of Youth Participation

Fertői-Héra Krisztina, hera.krisztina@pte.hu
Dr. Gerner Zsuzsanna, gerner.zsuzsanna@pte.hu
National Youth Council of Hungary (HU)

Sapientia Hungarian University of Transylvania (RO), Selye János University (SK), Association of Hungarian High School Students in Romania (RO), Selye János University Student Union (SK), Office of the Commissioner for Educational Rights, Local Government of the City of County Rights of Székesfehérvár HU), Covasna County Council (RO), University of Pécs (HU)

A projekt általános célkitűzése az iskolai keretek közötti és önkormányzati ifjúsági részvételi formák értékalapú fejlesztése a Kárpát-medencében (Magyarország, Felvidék, Erdély), a mai fiatalokkal foglalkozó szakemberek (pedagógusok, ifjúsági referensek) leginkább indokolt problémáira reagálva: fiatalok megszólítása, bevonása. A partnerség alapja a tevékenységek szerinti csoportbontás (klaszter) kialakítása: ifjúsági szervezetek, tudományos-oktatási szervezetek, önkormányzati szervezetek és ombudsmani hivatal.