V4DevCo - V4 Development Cooperation Trialogue: reinforcing synergies, sharing good practices

Barnaki Bernadett, barnaki.bernadett@pte.hu
Prof. Dr. Tarrósy István, tarrosy.istvan@pte.hu
CASE - Center for Social and Economic Research (PL)

Platforma rozvojových organizácií – Ambrela (SK), Ústav mezinárodních vztahů, v. v. i (CZ), University of Pecs (HU)

A V4DevCo projekt fő célja, hogy visszatérjen a visegrádi együttműködés gyökereihez. A projekt felidézi az 1991-es Visegrádi Nyilatkozatban megfogalmazott értékeket és célokat, és megvizsgálja azok megvalósításának külső dimenzióját. Áttekinti a visegrádi országok nagyon alacsony elkötelezettségét az Európai Unió (EU) fejlesztési projektekben, és górcső alá veszi a megoldásokat ennek erősítésére és a V4-ek együttműködésének fokozására. A V4DevCo Útmutató kidolgozásával és egy sor workshop-sorozattal a projekt nemcsak a V4 szereplőinek kapacitásait erősíti meg az EU által finanszírozott fejlesztési projektek megvalósításában, hanem felhívja a polgárok figyelmét a V4 tevékenység ezen szférájára.

Visegrádi Alap