PAL-CYCLES - PALliative Care Yields Cancer welLbEing Support

Nagy-Véber Veronika, nagy-veber.veronika@pte.hu
Dr. Csikós Ágnes, csikos.agnes@pte.hu
4.473.958 EUR
Stichting Radboud universitair medisch centrum (NL)

Universitätsklinikum Bonn (DE), Uniwersytet Zielonogórski (PL), Fundatia Hospice „Casa Sperantei” (RO), European Association for Palliative Care (BE), Universidade Católica Portuguesa (PT), Universidad de Navarra (ES), European Cancer Patient Coalition (BE, University of Pécs (HU)

A PAL-CYCLES program célja, hogy megkönnyítse a betegközpontú kommunikációt és biztosítsa a daganatos betegek ellátásának folyamatosságát az otthoni ellátásban, csökkentve a nem tervezett kórházi felvételeket és javítva a betegek életminőségét előrehaladott rákbetegség esetén. A kilenc tagot és egy társult partner számláló nemzetközi konzorcium olyan palliatív ellátási programot dolgoz ki, amely alkalmazkodik a helyi kultúrákhoz és egészségügyi rendszerekhez, továbbá segítséget nyújt a kórházi ellátásból az otthoni ellátásba való átmenet során. A program végrehajtása és értékelése 7 európai országban kontrollált módon valósul meg. A betegek, hozzátartozók és egészségügyi szolgáltatók tapasztalatai a program végén megvitatásra kerülnek kvalitatív módszerekkel.

Horizon Europe