ELPIS - E-Learning on Palliative care for International Students

E-Learning on Palliative care for International Students

Nagy-Véber Veronika, nagy-veber.veronika@pte.hu
Dr. Csikós Ágnes, csikos.agnes@pte.hu
Universita Degli Studi di Roma La Sapienza (IT)

Fondazione Ant Italia Onlus (IT), Universidad de Navarra (ES), McMaster University (CA), Rheinisch-Westfaelische Technische Hochschule Aachen (DE), Hospice Casa Sperantei (RO), University of Pécs (HU)

Az ELPIS-projekt fő célja, hogy a jobb és egységesebb alapképzés révén javítsa a palliatív gondozás oktatásának minőségét az EU-ban. Ez a cél nem csak a palliatív gondozás fontossága miatt releváns – ahogy azt az Európai Parlament is megállapította, hanem a posztgraduális képzést és foglalkozást kereső, diplomás orvosok határokon átnyúló mobilitásának növekedése miatt is. E cél elérése érdekében az ELPIS projekt öt, egymással összefüggő célkitűzést fogalmaz meg:

1. Belsőleg koherens és összehasonlítható online orvosi oktatási programok kidolgozásának elősegítése a palliatív gondozás területén az alapképzés szintjén, egy elméleti oktatási keretrendszer kidolgozásával.

2. Az online programok hatékony megvalósításának elősegítése a palliative gondozás témájában, olyan gyakorlati útmutatók kidolgozásán keresztül, amelyek elég rugalmasak ahhoz, hogy - megfeleljenek a felsőoktatás és a palliatív gondozás helyi szervezeti környezetének - illeszkedjenek a palliatív ellátás és más, az élet végével kapcsolatos kérdések helyi kulturális megközelítéséhez, beleértve a hallgatók nézőpontját is.

3. Megosztható oktatási források terjesztése, különböző európai nyelveken.

4. Az elméleti keretrendszer és az iránymutatások validálása a palliatív gondozással kapcsolatos online program helyi megvalósításának tesztelése és hatékonyságának összehasonlítása révén.

5. Fejlesztési programok tervezése és megvalósítása a tantervek tervezésének és az oktatási erőforrások használatának fenntartása érdekében a palliatív gondozás területén.

Az ELPIS projekt négy munkacsomagból áll:

WP 1: DEFINITION OF THE THEORETICAL FRAMEWORK AND DRAFTING OF THE COURSE ON PC

WP2: EDUCATIONAL DESIGN AND IMPLEMENTATION OF THE LOCAL COURSES

WP3: PILOT & TESTING OF THE LOCAL COURSES

WP4: QUALITY ASSURANCE OF DATA, STATISTICS AND ELECTRONIC REPOSITORY OF CONTENTS

Az ELPIS projekt eredményei a következők lesznek:

-elméleti keretrendszer az online palliatív gondozási kurzusok hatékony tervezési elemeinek és módszereinek leírására.

-gyakorlati iránymutatások a palliative gondozási kurzusok megvalósításához és értékeléséhez az alapképzés szintjén.

-a többnyelvű oktatási források gyűjteménye egy nyílt hozzáférésű tárban.

-új ismeretek és perspektívák az online tanulás különböző formáinak megvalósíthatóságáról és összehasonlító hatékonyságáról a személyes tanulással szemben.

On 6th and 7th October partners of ELPIS Erasmus+ project (2021-1-IT02-KA220-HED-000023205) met each other in Pamplona to hold the third transnational project meeting.

The Department of Hospice-Palliative Care at University of Pécs organised multiplier event in Pécs in the framework of ELPIS (E-Learning on Palliative care for Internatio