GOLIAT - 5G expOsure, causaL effects, and rIsk perception through citizen engAgemenT

5G expOsure, causaL effects, and rIsk perception through citizen engAgemenT

Tóth Krisztián, toth.krisztian@pte.hu
Dr. Hernádi István, hernadi.istvan@pte.hu
7.999.991 EUR
Fundacion Privada Instituto De Salud Global (ES)

Universiteit Gent (BR), Institut Mines-Telecom (FR), Consiglio Nazionale Delle Ricerche (IT), Instytut Medycyny Pracy Imienia Prof. Dra Med. Jerzego Nofera Wlodzi (PL), Universita Degli Studi Di Torino (IT), Academisch Medisch Centrum Bil De Universiteit Van Amsterdam (NL), Centre National De La Recherche Scientifique CNRS (FR), Institut National Del Environement Et Des Risques Ineris (FR), Universita Degli Studi Di Roma La Sapienza (IT), Alma Mater Studiorum, Universita Di Bologna (IT), Nemzeti Népegészségügyi Központ (HU),Universitat Wien (AT), Science For Change (ES), Norges MILJO-OG Biovitenskaplige Universitet (NO), Massachusetts General Hospital (US), HARVARD Global Researc And Support Services INC.(United States, Institut Mines-Telecom (FR), University of Pécs (HU)

A GOLIAT átfogó célja, hogy jellemezze és nyomon kövesse a rádió- és elektromágneses hullámoknak való kitettséget, különösen az 5G-t, új betekintést nyújtson azok lehetséges neuropszichológiai és biológiai hatásaiba, valamint megértse a kockázatok észlelését és kommunikációját az állampolgárok bevonásával, integráló és transzdiszciplináris páneurópai megközelítést alkalmazva. A GOLIAT biztosítja, hogy a célkitűzések mérhetők, ellenőrizhetők, elérhetőek és a szakpolitika szempontjából kiemelten relevánsak legyenek: a legkiszolgáltatottabb (azaz a fiatalok) és a leginkább kitett (azaz a munkavállalók) népességcsoportokra összpontosítva. Új módszerek bevezetése, beleértve a következő generációs expozíciós értékelést, ok-okozati következtetést, kísérleti munkát, egészségügyi hatásvizsgálatot, mentális modelleket és etikai értékek értékelését. Nagy hangsúlyt fektet a tudásmegosztásra és a polgárok bevonására, valamint egy FAIR adatinfrastruktúra fejlesztése is megtörténik a projekt alatt és azon túl.

Horizon Europe

Project GOLIAT officially kicked off with a meeting in Barcelona on July 6th and 7th.