PACIFY-D - Promoting the Active CItizenship oF Youth through Diplomacy

Fertői-Héra Krisztina, hera.krisztina@pte.hu
Dr. Schmidt Andrea, schmidt.andrea@pte.hu
Pécsi Tudományegyetem (HU)

Kentro Merimnas Oikogeneias Kai Paidiou (EL), KMOP-Policy Center Asbil (BE), GEA – Societa Cooperativa Sicoale (IT), Fundacio Interarts per a la Cooperacio Cultural International (ES),
Association des Agences de la Democratie Locale (FR)

A projekt innovatív céljai közé tartozik a fiatalok célzott tanulási lehetőségeinek kiaknázása, a konkrét készségek fejlesztése, valamint hozzájárul a fiatalok nemzetközi kapcsolatokkal/együttműködéssel kapcsolatos tudatosságának növeléséhez. Emellett fontos szerepet kap a képviseleti demokrácia, a diplomácia, a külképviseletek és az európai értékek szerepe.

On June 15, 2023, the PACIFY-D project partners gathered together in Strasbourg (France) for the third face-to-face Transnational Meeting.

The Department of Political Science and International Studies of the University of Pécs organized a Kick-off meeting in connection with the PACIFY-D Erasmus+ project on 2