Medtech4 Europe - Optimizing the impact of public policies in favour of research and innovation facilities in the field of medical technologies

PGI04950

Göndöcsné Agócs Dóra; agocs.dora@pte.hu
Dr. Lukács András; andras.lukacs@aok.pte.hu
1.716.495 EUR
Auvergne-Rhone-Alpes Region (FR)

Province of Limburg (NL); South Transdanubian Regional Innovation Agency Nonprofit Ltd (HU); The Capital Region of Denmark (DK); Upper Silesian Agency for Entrepreneurship ans development Ltd. (PL); Helsinki-Uusimaa Regional Council (FI); Cluster Technologies for Living Environment -techforlife (IT); Steinbeis Innovation gGmbH (DE); Alternative Energies and Atomic Energy Commission (FR); University of Pécs (HU)

Az orvosi technológiák a jövő kulcsfontosságú ágazatát jelentik Európában, mivel az elöregedő népességgel összefüggésben megoldást kínálnak az egészségügyi költségek csökkentésére. Az új és ágazatközi technológiák megjelenésével ez az egyik leginnovatívabb csúcstechnológiai ágazat, amely erős világversennyel néz szembe, és minden alkalommal több innovációt igényel. Ebben az összefüggésben a regionális szintű hatóságoknak hozzá kell járulniuk a kutatás-fejlesztés és innováció (KFI) ökoszisztémájának megerősítéséhez az innovatív orvostechnológiai ipar javára, amely gazdasági növekedést generál, munkahelyeket teremt, és megoldásokat kínál a betegek és az egészségügyi rendszerek számára a régiókban.

Célunk a KFI-létesítményeket támogató állami politikák javítása, hogy azok jobban igazodjanak az orvostechnológiai ágazat sajátosságaihoz.

Főbb tevékenységek és eredmények:

•    Az orvostechnológiai ágazat helyzete az egyes partnerek régióiban;
•    Közös keresztelemzés;
•    A regionális politikák önértékelése, a regionális innovációs ökoszisztémák teljesítményértékelése, a kiválósági területek feltérképezése;
•    Tanulmányi látogatások és műhelytalálkozók;
•    Helyi cselekvési tervek.

Várható eredmények
A régiók közötti tapasztalatcserének és a legjobb gyakorlatok azonosításának köszönhetően a partnerek képesek lesznek új megoldásokat alkalmazni regionális politikáik javítása érdekében, különösen:

•    Az orvostechnológiai ágazat innovációs ökoszisztémájának megerősítése;
•    A kkv-k számára jobb hozzáférést biztosító KFI-infrastruktúrák üzleti modelljeinek kidolgozása;
•    új régiók közötti KFI-projektek végrehajtása a régiók közötti, egymást kiegészítő kiválósági területek azonosításával.

INTERREG Európa

The Regional Biophysics Congress 2022 was organised at the end of August 2022.

The final conference of the Medtech4 Europe Interreg Europe project will take place on 14-15 June 2022. The event will be hosted by the Technologies for a Living Environment Cluster in Italy.

The Closing Demonstration Hybrid Conference of the PGI04950 Medtech4 Europe Pilot Action project will take place at the University of Pécs Medical School on 9 June 2022 from 9:00 until 12:45

Fél napos szimpóziumra kerül sor június 28-án hétfőn a MedTech4 Europe Interreg pályázat keretében.