RTIT>> - Knowhow Communities for Accelerating RTI Transfer in the Danube Region

Tóth Krisztián, toth.krisztian@pte.hu
Dr. Orbán Zoltán, orban.zoltan@mik.pte.hu
2.700.000 EUR
Innovation and Entrepreneurship Center Tehnopolis (ME)

Innovation and Entrepreneurship Center Tehnopolis (ME), Chamber of Commerce and Industry of Slovenia (SI), National Institute of Chemistry (SI) , Kompetenzzentrum Holz GmbH (AT) , Foundation for Innovation and Technology Development (INTERA Technology Park) (BA), University of Zenica (BA) , University of Montenegro (ME), Institute of Physics of the National Academy of Sciences of Ukraine (UA), Bayern Innovativ - Society for Innovation and Knowledge Transfer (DE), Sofia University “St. Kliment Ohridski” (BG), Applied Research and Communications Fund BG), Chamber of Commerce and Industry of Pécs-Baranya (HU), University of Pecs (HU)

A projekt célja a Duna régióban működő kkv-k innovációs potenciáljának erősítése az anyag és anyagtechnológiák területén, a kkv-k együttműködésének javítása a kutatással, technológiával és innovációval (RTI) kapcsolatban, különös tekintettel az anyagtudományokra. A kutatási és innovációs eredmények kereskedelmi forgalomba hozatala során a KKV-k kockázatainak csökkentése, valamint az RTI transzfer keretfeltételeinek és infrastruktúrájának javítása a Duna-régió szempontjából stratégiai jelentőségű anyag és anyagtechnológiai területen. A projekt keretében az RTI-transzfer felgyorsítása érdekében akcióterv készül, tudásközpontok kialakítására kerül sor, továbbá helyszíni tesztelési eszközök és kisléptékű kísérleti projektek kerülnek megvalósításra.

INTERREG Duna Transznacionális Program

A „Knowhow közösségek az RTI-transzfer felgyorsításáért a Duna-régióban – RTIT>>” című projekt célja a kutatási eredmények és technológia kereskedelmi adaptációjának erősítés