BECOMING - Educating Experts of the Future: Developing Bioinformatics and Biostatistics competencies of European Biomedical Students

2019-1-HU01-KA203-061251

Dudás Róbert, dudas.robert@pte.hu
Dr. Gyenesei Attila, gyenesei.attila@pte.hu
Pécsi Tudományegyetem (HU)

Uniwersytet Medyczny W Bialymstoku (PL), Transnationale Universiteit Limburg (NL)

A projekt a bioinformatikusok és statisztikusok képzését célozza meg e-learning tananyagfejlesztésen keresztül.
Alapvető cél, egy olyan partnerintézmények alkotta akadémikus hálózat felállítása, amelynek tagjait Kelet-, Közép- és Nyugat-Európa-i egyetemek alkotják.
A pályázat ideje alatt a következő célok valósulnak meg:
- tapasztalat és bevált gyakorlatok cseréje a partnerintézmények között
- moduláris tanfolyamok létrehozása, amelyek felhasználhatók a mester szint eléréséhez;
- a megfelelő e-learning tananyagok kidolgozása és megvalósítása lehetővé téve ezek azonnali felhasználását;
- szükséges jogi keret vizsgálata és kidolgozása, transznacionális oktatási programok szervezése a biostatisztikában és / vagy a bioinformatikában.