NEWSREEL - New skills for the next generation of journalists

2017-1-HU01-KA203-036038

New skills for the next generation of journalists

Dudás Róbert, dudas.robert@pte.hu
Dr. Polyák Gábor, polyak.gabor@pte.hu
BTK Társadalom- és Médiatudományi Intézet

Vezető partner
PTE
Instituto Universitario de Lisboa (PT), Erich-Brost Institut für Journalismus in Europa Gemeinnutzige Gesellschaft mit Beschrankter Haftung EBI GmbH (DE), Universitatea din Bucuresti (RO)

A NEWSREEL pályázat fő célkitűzése a hiteles, kontextualizált információn alapuló, új típusú újságírói készségek erősítése, amelyet tananyag és tanulási módszerek fejlesztésével kíván elérni. Az ismeretek cseréjén és a tananyag fejlesztésén túl a pályázati támogatás a hallgatók számára szervezett szakmai versenyt is magában foglalja, amelyek segítségével a megszerzett elméleti tudás átültethető a gyakorlatba. A projekt legfontosabb várható eredményei olyan készségeket fednek le, amelyek nemcsak az újságírás, hanem minden olyan tevékenység esetében is kulcsfontosságúak, amelyek az adatok feldolgozására, a biztonságos digitális kommunikációra, az interdiszciplináris és nemzetközi kooperációra, továbbá az üzleti modellek kidolgozására támaszkodnak.