JARC - Joint Action on Rare Cancers

Dr. Melegh Béla, bela.melegh@.aok.pte.hu
1.499.848. EUR
88.275. EUR
Fondazione IRCCS Instituto Nazionale dei Tumori (IT)
Ethniko Kai Kapodistriako Panepistimio Athinon (GR), Organisation of European Cancer Institutes (BE), Institut Scientifique de Sante Publique (BE), Siop Europe ASBL (BE), Institut Catala ’Oncologia (ES), Suomen Syopayhdistys Cancerforeningen I Finland RY – Cancer Society of Finland CSF (FI), Hrvatski zavod za javno zdravstvo – Croatian Institute of Public Health (HR), Escuela Andaluza de Salud Publica SA (ES), EURORDIS – European Organisation for Rare Diseases Association (FR), Fundacion para la Formacion e Investigacion Sanitarias de la Region de Murcia (ES), Institut National du Cancer (FR), Institut National de la Sante et de la Recherche Medicale (FR), National Cancer Registry Board (IE), Szegedi Tudományegyetem (HU), Országos Onkológiai Intézet (HU),Universitat de Valencia (ES),Viesoji Istaiga Vilniaus Universiteto Ligonines Santariskiu Klinikos (LT), Fundacio Hospital Universitari Vall d’Hebron – Institut de Recerca (ES), Ministerstvo zdravotnictvi Ceske republiky (CZ), Aristotelio Panepistimio Thessalonikis (GR), Fundacion para el Fomento de la Investigacion Sanitaria y Biomedica Dela Comunitat Valenciana (ES), GPOH Gemeinnutzige GmbH (DE), Ministero della salute (IT), Universitatea Babes Bolyai (RO), Ministry of Health of the Republic of Cyprus (CY), Health Service Executive HSE (IE), Lietuvos Sveikatos Mokslu Universiteto Ligonine Kauno Klinikos (LT), The Ministry of Health of the Republic of Poland (PL), Pancare(NL), Ministry of Health – Government of Malta (MT), Deutsche Krebsgesellshaft e.V. (DE), Oslo universitetssykehus HF (NO), Pécsi Tudományegyetem (HU)

A Joint Action on Rare Cancers (JARC) célja az Európai Unió (EU) Bizottság, az EU tagállamok és minden érdekelt erőfeszítésének egyesítse és maximalizálása volt az ritka rákokat érintő ellátás és kutatás minőségének előremozdításáért.
A JARC az Európai Referenciahálózat (European Reference Networks - ERN) köré építette a tevékenységét, amely közül hármat a ritka rákoknak tartanak fenn. A JARC az ERN-ek létrehozási folyamatának optimalizálását célozta meg operatív megoldások és szakmai támogatás nyújtásával az alábbi ritka rákokat érintő területeken: ellátás minősége, epidemiológia, kutatás és innováció, az oktatás illetve a prevenció, diagnózis és kezelés a tudomány mai állásának megfelelő meghatározása.

Horizont 2020