FIRES - Financial and Institutional Reforms for the Entrepreneurial Society

Dr. Szerb László, szerb.laszlo@ktk.pte.hu
2.544.641 EUR
Universiteit Utrecht (NL)
Katholieke Universiteit Leuven (BE), Friedrich-Schiller-Universitat Jena (DE), University of Piraeus Research Center (GR), Politecnico di Milano (IT), Instituto Superior Tecnico (PT), The Research Institute of Industrial Economics (SE), London School of Economics and Political Science (GB), Pécsi Tudományegyetem (HU)

A projekt egy szélesebb kontextusban vizsgálta meg az európai intelligens, befogadó és fenntartható növekedést és célként tűzte ki Európa újításra, növekedésre és munkahely teremtésre való képességének növelését. A pályázat a vállalkozói szellem központi szerepe mellett érvelt, ezért a projektnek a célja pénzügyi és intézményi reformok kidolgozása az európai vállalkozói társadalom kiépítéséhez. A projekt szándéka Európát visszaterelni az inkluzív, fenntartható növekedés útjára, amelyhez elengedhetetlen Európa vállalkozó szellemének (újra)élesztése. A projekt teljes körűen megvizsgálta az európai intézményi megegyezéseket, és ezek képességét vagy képtelenségét arra, hogy mozgósítsák Európa emberi, pénzügyi és tudás forrásait a vállalkozói tevékenységek érdekében.

Horizont 2020