EURASIA - East Asia at a Crossroads

32.000 USD
32.000 USD
University of Pécs (HU)

A Pécsi Tudományegyetem és a Magyar Nemzeti Levéltár együttműködése az intézmények és a magyar felsőoktatás kötődésének erősítése érdekében Dél-Koreával, Japánnal és összességében a délkelet-ázsiai régióval. Ennek érdekében egy jövőbeli pálya képzés kialakítását tervezzük Pécsett, a témában jártas szakembereket felkérve a régió iránt érdeklődő hallgatók nevelésére és inspirálására. A kulturális, történelmi és nyelvi előadásokat magában foglaló program nem csak a beiratkozó hallgatók oktatását szolgálná, hanem egy olyan helyi szakemberekből és hallgatókból álló közösség kialakítását célozná meg, amely a későbbiekben a Délkelet-Ázsiai régióhoz való további kapcsolatok kialakítására és fenntartására is képes.

Eurasia Foundation (from Asia)