EIT Health

EIT Health

Barnaki Bernadett, barnaki.bernadett@pte.hu
Dr. Sik Attila, sik.attila@pte.hu
EIT Health InnoStars (DE)

Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara (HU), Pécsi Egészségipari Innovációs Központ Zrt. (HU), Pécsi Tudományegyetem (HU)

Az elmaradott dél-dunántúli régió hatalmas lehetőséget rejt magában a vonzó mediterrán éghajlat, a gyógyfürdők, az egészségügyi klinikák és a borvidék révén. Egy magas szintű regionális innovációs vezetőkből álló csoport célja, hogy a régiót Magyarország és azon túl is a legegészségesebb régióvá alakítsa. Magas szintű prevenciós és rehabilitációs szolgáltatásokkal valamint egészségügyi kezelési lehetőségekkel vonzzuk majd a helyieket, az egészségtudatos külföldi turistákat és időseket. Első lépés a klinikai igények feltárása és innovatív megoldások generálása, majd a végcél egy Silver Economy regionális fejlesztési terv kialakítása, majd az idősek hálózatának létrehozása és tudománykommunikációs rendezvények megszervezése.

Horizont 2020