EDUC II. - European Digital UniverCity - Building a bridging alliance

Prof. Dr. Tarrósy István, tarrosy.istvan@pte.hu
15.999.830 EUR
1.531.561 EUR
University of Potsdam DE)

University of Rennes (FR), University of Masaryk (CZ), University of Paris Nanterre (FR), University of Cagliari (IT), University of South-Eastern Norway (NO), University of Jaume (ES)

Az Európai Digitális Egyetemváros (EDUC) 8 kutatásintenzív állami egyetemet tömörít: Pécs, Délkelet-Norvégia, Cagliari, Masaryk Egyetem és Rennes 1. Az EDUC arra törekszik, hogy a digitalizációt a tanulás, a kutatás, az innováció és a társadalmi felelősségvállalás előmozdítására használja fel, és ezáltal megerősítse a jelenlegi és jövőbeli polgárokat abban, hogy képesek legyenek a 21. század kihívásainak kezelésére. A szövetség tagjainak szakértelmére építve bővíti a kihívásalapú, transzdiszciplináris és innovatív pedagógiákat, nemzetközivé teszi a tanterveket, és új formákat (mikro-kreditpontok, európai diplomák) kísérleti jelleggel alkalmaz, amelyek támogatják a rugalmas hallgatói utat. A szövetség támogatja a hallgatók, az oktatók és a személyzet zökkenőmentes mobilitását a többnyelvűség, valamint a vegyes, fizikai és virtuális tanulási/képzési formák révén, amelyeket a közös virtuális EDUC kampuszok között szerveznek. Gazdag innovációs és tudásátadási hálózatot biztosít a vállalkozói tevékenység, a szakmai gyakorlatok és az ágazatközi kutatás számára a helyi és nemzetközi ökoszisztémákkal. Az EDUC közös alkotásra épülő irányítási modelljének és a jogi alapokmánynak a megszilárdítása megerősíti a szövetség inkluzív és nyitott megközelítését, amely globális szinten támogatja az európai életmódot és az európai értékeket. A tevékenységek fő kedvezményezettjei a közel 200 000 hallgató, 13 500 ösztöndíjas és 17 500 munkatárs.