LEARN&EXCHANGE - Upskilling the Information Professionals of the Future: Novel Digital Transformation MOOCs (Massive Open Online Courses)

2021-1-TR01-KA220-HED-000027639

Nagy-Véber Veronika, nagy-veber.veronika@pte.hu
Dr. Tóth Máté, toth.mate@pte.hu
Ankara University (TR)

Sofia University (BG), Tallinn University (EE), Universita Degli Studi Di Firenze (IT), Information Literacy Association (FR), University of Pécs (HU)

A LEARN & EXCHANCE projekt fő célja a digitális átalakulás területén újszerű MOOC-ok tervezése, fejlesztése, megvalósítása, validálása és használatának megkezdése az oktatási gyakorlatban, különös tekintettel az információs készségek igényeire. Ezt a fő célkitűzést a következő kiegészítő célkitűzések támogatják:
- a cselekvéses tanulást támogató MOOC-ok tervezési vezérlő elveinek szintetizálása;
- innovatív és skálázható online tanulási platform kifejlesztése;
- szabványosított nemzetközi online kurzusok létrehozása és megosztása, hogy a virtuális tanulási környezetben csere lehetőségeket biztosítsanak;
 - a kurzusokat hét nyelven fogják kidolgozni: angol, török, francia, olasz, bolgár, észt és magyar nyelven;
- a tanulási eredmények ellenőrzésére szolgáló mechanizmus bevezetése és a személyazonosság ellenőrzése után kiállított biztonságos tanúsítványok létrehozása;
- a tanulók számára utakat biztosítanak digitális készségeik és képességeik fejlesztéséhez;
- olyan hálózatokkal való összekapcsolódás, amelyek segítenék az új MOOC-ok használatának kiterjesztését.

The Department of Library and Information Science at University of Pécs organised a Learning Teaching Training activity in Pécs in the framework of Learn and Exchange ERASMUS+ project between 19-22