CLIMATEMED - Developing new curriculum outlines and learning materials on climate change's health impacts for medical schools

2021-2-HU01-KA220-HED-000050972

Göndöcsné Agócs Dóra; agocs.dora@pte.hu
Dr. Girán János; janos.giran@aok.pte.hu
University of Pecs (HU)

University College Cork (IE); Nemzeti Népegészségügyi Központ (HU); Centar za zdravlje, vezbanje i sportske nauke (CS); Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie George Emil Palade din Targu Mures (RO)

A CLIMATEMED projekt célja: (1) új tananyag létrehozása az éghajlatváltozás egészségügyi hatásairól az orvosi egyetemek számára, különös tekintettel az e hatások megelőző intézkedéseire; (2) hogy támogassák az éghajlatváltozást és az egészségügyet mint horizontális prioritást az orvosi egyetemek tantervében Európa-szerte, biztosítva, hogy az oktatók tisztában legyenek a fogalommal, és megfelelő képzésben részesüljenek, és így biztosítva a helyét az orvosi egyetemek oktatásának élvonalában; (3) a gyakorló orvosok támogatása az éghajlatváltozás egészségügyi hatásaival kapcsolatos ismereteik bővítésében, különös tekintettel az e hatások elleni lehetséges megelőző intézkedésekre.