AENEID - Academy for European Neurosurgical Excellence through Innovation and Diversity

621621-EPP-1-2020-1-IT-EPPKA2-KA

Academy for European Neurosurgical Excellence through Innovation and Diversity

Tóth Krisztián, toth.krisztian@pte.hu
Dr. Tóth Péter József, toth.peter@pte.hu
867.485,50 EUR
20.593,00 EUR
Fondazione Irccs Istituto Neurologico Carlo Besta (IT)

Universitetet i Oslo (NO), Universiteit Leiden (NL), European Association of Neurosurgical Societies (BE), Les Hopitaux Universitaires de Geneve (CH), CAE Healthcare Gmbh (DE), Aegis Srl (IT), The University of Birmingham (UK), Medizinische Universitaet Inssbruck (DE), Humboldt Universiteat zu Berlin (DE), Universiteit Maastricht (NL), Universiteatsmedizin Greifswald (DE), Alder Hey Children's NHS Foundation Trust (UK), Univerzitet u Beogradu (RS), Centre Hospitalier Regional de Marseille (FR), Assistance Publique-Hopitaux Marseille (FR), BBZ Srl (IT), University of Pecs (HU)

Az AENEID egy új oktatási paradigma, amely az idegsebészet területét forradalmasítja. A kísérleti projekt az európai idegsebészeti rezidensek kiválasztását, képzését és értékelését tökéletesíti és ezáltal kiváló orvosok egy olyan új generációját teremti meg, akik tehetséges és megértő idegsebészekként, a leginnovatívabb technológiákat hasznosítva tudnak többet tenni a betegekért.
Az AENEID európai hálózatot épít az Európai Idegsebészeti Társaságok Szövetségével (EANS) együttműködő Európai Kiválósági Központok idegsebészeti rezidensei és dolgozói, a szimulátorokkal foglalkozó vállalatok élmezőnye és a pszichológiában, etikában, klinikai empátiában és kommunikációban jártas egyetemek között.