CHOIR - Hungarian - Croatian choir workshop

139.294 (EUR)
95.179 (EUR)
Pécsi Tudományegyetem (HU)

Academy of Arts and Culture Osijek - Josip Juraj Strossmayer University of Osijek / Eszéki Művészeti és Kulturális Akadémia - Josip Juraj Strossmayer Egyetem (HR)

A Pécsi Egyetemi Kórus és a Josip Storssmayer Egyetem Művészeti Akadémiájának (Eszék) kórusai közös művészeti programot adnak elő. Megismerik egymás kórus kultúráját és közös koncertet adnak elő, melyet mindkét országban kétszer mutatnak be (Eszéken, Fiumében, Pécsett és Szegeden). Műhelymunkák keretében műveket tanulnak meg Kodály Zoltántól és horvát korál szerzők népzenén alapuló munkáiból illetve Carl Orff Carmina Burana című művét. A pécsi kórus az eszéki Művészeti Akadémia tanárának vezetésével kortárs horvát szerzők műveit, míg az eszéki kórus a PTE Művészeti Kar tanárának vezetésével kortárs magyar műveket sajátít el. A két intézmény egyetemi hallgatói, mint célcsoport, a tanulmányaikhoz nyernek tapasztalatot egymás zenei kultúrájának megismerésén keresztül.

INTERREG Határon Átnyúló Együttműködési Program

A Pécsi Tudományegyetem (továbbiakban: Ajánlatkérő) nyílt beszerzési eljárást hirdet az általa koordinált CHOIR (HUHR/1901/3.1.2/0040)) projekt keretében.

1. számú Ajánlatkérés