A „Knowhow közösségek az RTI-transzfer felgyorsításáért a Duna-régióban – RTIT>>” című projekt célja a kutatási eredmények és technológia kereskedelmi adaptációjának erősítése az anyagtudományban és -technológiában.

A közszféra által kezelt adatvagyon, a közadatok üzleti vagy tudományos célú újrahasznosításában igen jelentős potenciál van, amely mind az adatot kezelő közfeladatot ellátó szerv, mind az üzleti partner számára előnyös lehet.

Az adatvagyon hasznosítása számos lehetőséggel kecsegtet, akár az üzleti szféra, akár a közszféra adatai tekintetében. Különös jelentősége lehet az egészségügyi (személyes) adatok statisztikai és tudományos kutatási célú hasznosításának.

Az "Európa a polgárokért" program (Europe for Citizens Programme) keretében megvalósult tevékenységek összesítése letölthető formában a csatolt dokumentumban találhatók.

További információk a projektről annak weboldlán találhatók:

A SusDiver app elérhető az App áruházakban, Android és Apple rendszerekre.

Megjelent a youtube felületen a "The diversity revolution" című dokumentumfilm, mely a Diverfarming projekt során készült arról, hogyan zajlottak a kísérletek az egyes esettanulmányokban.

A talajosztályozás szerepe az oktatásban: városi talajok és hatásuk Pécs váro

Az Európai Bizottság várhatóan 2022. november végén teszi közzé a Horizon Europe 2023-2024 évekre szóló munkaprogramját, mely az időszak pályázati felhívásainak tervezett adatait tartalmazza. Az időszakban való sikeres pályázás elősegítése érdekében az NKFIH munkatársaival közösen tájékoztató napot tartunk ezekről a pályázati felhívás tervezetekről a Cluster 6 tekintetében.

Eredményesen halad a PTE ÁOK anatómusai által elnyert európai uniós projekt (LEANBODY ERASMUS+ KA2 projekt), melyben horvát és cseh kollégák mellett cambridge-i anatómusokkal és a Karolinska Institutet oktatásfejlesztő és minőségirányítási szakembereivel gondoljuk újra az anatómiaoktatás hagyományainak értékeit a modern, globalizációs kihívások tükrében.