Az RTIT>> konzorcium képviselői 2024. november 19-20 között vettek részt egy találkozón és egy képzési programon a montenegrói Nikšićben, a projekt vezető partnerének, az IEC Tehnopolisnak a szervezésében. A kétnapos rendezvényen 12 projektpartner és egy társult stratégiai partner szakértői vettek részt, hogy megvitassák a technológiaátadást, az innovációs politikát és az innováció előmozdítását célzó cselekvési tervek kidolgozását, különös tekintettel az anyagtudományok és az anyagtechnológiák területén. A program interaktív és együttműködésre épülő műhelymunkákat, valamint az európai innovációs politikákról és a legjobb gyakorlatokról szóló előadásokat tartalmazott.
A rendezvény Đorđije Malović úr, az IEC Tehnopolis ügyvezető igazgatója üdvözlő szavaival kezdődött, aki hangsúlyozta az együttműködés fontosságát a technológiaátadás fokozásában. A résztvevők Kathrin Singer (Bayern Innovative) „A technológiatranszfer jövője” című, új trendeket és stratégiákat feltáró, tanulságos online előadását hallgathatták meg. Ez az előadás valamint Giulia Del Brenna, az Európai Bizottság osztályvezetője által bemutatott vitaindító videó, alapozta meg az európai ipari innovációs politikáról szóló panelbeszélgetést.
Az első napon nyílt vitát tartottak a technológiaátadás lehetséges útjairól, bemutatták a cselekvési terv kidolgozásának módszertani keretét, valamint a partneri kapacitások összehangolását és a kutatás-ipar szinergiáinak előmozdítását célzó együttműködési üléseket. Az interaktív műhelymunkák lehetővé tették a résztvevők számára, hogy értékeljék a projektek kísérleti megvalósításához szükséges eszközök tárházát, és így mélyebb betekintést nyerjenek a gyakorlati megvalósításba.
A második nap középpontjában a stratégiai irányítás, a pénzügyi tervezés és a kommunikáció állt. A konzorciumvezető által vezetett ülésen felvázolták a következő projektfázis ütemtervét. Különös figyelmet fordítottak a technológiaátadás előmozdítását és a projekt sikeres bevezetését biztosító eszközök, cselekvési terv és módszertanok kidolgozására.
A találkozó kiemelte az RTIT>> konzorcium elkötelezettségét az innovációs hálózatok megerősítése, az ágazatok közötti együttműködés fokozása és a Duna régió ipari versenyképességének előmozdítása iránt. Ez a találkozó nemcsak a partnerségeket erősítette, hanem megalapozta az európai és regionális innovációs stratégiákhoz igazodó, hatásos kezdeményezések alapjait is.
A projektet az Interreg Duna Régió program támogatja.