SPRING - Strategic Planning for water Resources and Implementation of Novel biotechnical treatment solutions and Good practices

821423 (SC5-12-2018)

Strategic Planning for water Resources and Implementation of Novel biotechnical treatment solutions and Good practices - SPRING

Tóth Enikő, toth.eniko@pte.hu
Dr. Schneider György, schneider.gyorgy@pte.hu
3.116.948 EUR
Universitetet I Tromsoe (NO)
logo logo
Northern Research Institute, Narvik AS (NO), Suomen Vesifoorumi ry (FI), INESC TEC – Instituto de Engenharia de Sistemas e Computadores, Technologia e Ciencia (PT), ENVIROINVEST Kornyezetvedelmi es Biotechnologiai Zartkoruen Mukodo Reszvenytarasasag (HU), Indian Institute of Technology Guwahati (IN), Indian Institute of Technology, Kharagpur (IN), Indian Institute of Technology BHU (IN), Sagi Rama Krishnam Raju Engineering College (IN), Elixiir Ecobiotek (IN), Dr. D Y Patil Educational Enterprises Charitable Trust (IN), Bhimavaram Municipal Council (IN), Palavi Trust (IN), Pécsi Tudományegyetem (HU)

A SPRING projekt általános célja olyan integrált vízkészlet-gazdálkodás nyújtása a megbízható vízellátás biztosítása érdekében minden típusú igény számára, amely magában foglalja: innovatív, könnyen kezelhető bio-oxidációs rendszerek kifejlesztését a szennyezett víztestek (álló vagy folyó) kezelésére, költséghatékony valós idejű monitoring eszközöket és végül a kezelés, ellátás és felhasználás jó gyakorlatának megvalósítását a vízgazdálkodásban. A projekt célja bioremediációs megközelítéssel vízszennyező anyagok eltávolítására szolgáló technológiák tovább- és kifejlesztése.

Horizont 2020