VISGEN - Transcribing the processes of life: Visual Genetics

Transcribing the processes of life: Visual Genetics

Tóth Krisztián, toth.krisztian@pte.hu
Dr. Sik Attila, sik.attila@pte.hu
The University of Birmingham (UK)

Femtonics Kutató és Fejlesztő Kft. (HU), Magyar Tudományos Akadémia Wigner Fizikai Kutatóközpont (HU), Max-Planck-Gesellschaft zur Förderung der Wissenschaften e.V. (DE), Aston University (UK), Art Photonics (DE), M-Squared Lasers Limited (UK), GlucoSet AS (NO), DITABIS Digital Biomedical Imaging Systems AG (DE), Humeltis Biotechnológiai Kutató-Fejlesztő Kft. (HU), Universitaet Kassel (DE), Envi-Tech Tudományos Műszaki Fejlesztő és Környezetvédelmi Kft. (HU), Universita degli Studi di Padova (IT), Aston Medical Technology Ltd. (UK), Pécsi Tudományegyetem (HU)

A projekt 16 partnerrel valósul meg és a NEURAM elnevezésű projekthez kapcsolódik.

A konzorcium szakértő tagjait az adott tudományos intézetek kémiával, fizikával, neurológiával, viselkedéstudománnyal és genetikával foglalkozó szakértői adják, továbbá a projekt megvalósításában egy, a 3D-s mikroszkópiával foglalkozó ipari partner is részt vesz.
A 4D-SRS rendszerek kiváltképpen orvosi kutatásokra, illetve olyan fejlesztési projektekre lesznek felhasználhatóak, melyek központjában a korai stádiumban levő betegségek diagnosztizálása, rák észlelése, és toxicitással foglalkozó tanulmányok állnak.
A tudományos és a kereskedelmi szektorok tapasztalatcseréje és a kiküldetések révén a csapat növeli európai és globális versenyképességét az idegtudományok és genetikai technológia területén.

Horizont 2020