ONELAB - Orchestrating next-generation mobile modular laboratories for pandemic monitoring preparedness

Új generációs mobil moduláris laboratóriumok fejlesztése járványügyi előrejelzés és megfigyelés érdekében

Tóth Krisztián, toth.krisztian@pte.hu
Dr. Gyöngyi Zoltán, zoltan.gyongyi@aok.pte.hu
4.424.145 EUR
Academisch Medisch Centrum bij de Universiteit van Amsterdam (NL)

Ianus Ianus Consulting Ltd (CY), Telesto Technologies Oliroforikis Kai Epikoinonion (EL), Saitama Medical University Educational Corporation (JP), Charokopeio Panepistimio (EL), Universitaet Innsbruck (AT), Jurrisk (BE), University of Cyprus (CY), Solgenium OG (AT), Universiteit Gent (BE), Panou Electronic Telecommunication Defence Equipment & Security Services Rendering Provate Enterprise Commercial Handicraft SA (EL), Istitutio Di Sociologia Internazionale De Gorizia ISIG (IT), Johanniter Oesterreich Ausbildung Und Forschung Gemeinnutze Gmbh (AT), Bayerisches Rotes Kreuz (DE), Stad Hasselt (BE), Magyar Vöröskerszt (HU), Perifereia Dytiki Ellada (EL), GAS Gesellschaft für Analytischensorsysteme mbh (DE), University of Pécs (HU)

A ONELAB projekt célja, hogy olyan gyors reagálású mobil laboratóriumot (ún. RRML) fejlesszen ki amely a lehető legszélesebb körben előforduló helyzetekben gyorsan és az adott helyzet és helyszín adottásgaihoz igazodóan telepíthető legyen. Ezen új generációs eszköz segítségével olyan újszerű mérések és módszerek alkalmazhatók, melyek átfogó laboratóriumi információk nyerhetők ki és válnak műholdas kommunikáció használatával továbbíthatóvá.

Horizon Europe