Care4E - Care for Europe

Care for Europe

Glück Csilla; gluck.csilla@pte.hu
dr. Máté Orsolya, orsolya.mate@etk.pte.hu
Croix-Rouge française IRFSS Auvergne-Rhône-Alpes (FR)

Universitat de Lleida (ES); Laurea University of Applied Sciences (FI); University of Pécs (HU)

A Croix-Rouge française IRFSS Auvergne-Rhône-Alpes a Pécsi Tudományegyetem „Care for Europe” címmel a következő egyetemekkel: a spanyolországi Universitat de Lleida , finnországi Laurea University of Applied Sciences benyújtott pályázata pozitív elbírálásban részesült és 2020. szeptember 1-én elindult.

A projekt célja az ápoló képzés Erasmusos vendéghallgatók klinikai gyakorlatának fejlesztése a multikulturalitás szempontjainak figyelembevételével. Az Európa különböző régióiban működő négy konzorciumi partner kulturális sokfélesége ezt a folyamatot igyekszik támogatni a különféle elképzelésék, kulturális szokások, ápolási gyakorlati mobilitás megosztásával.

A projekt várható eredményei:

             Tömeges nyílt online kurzus (MOOC-Massive Open Online Courses) a klinikai mentorok részére. A MOOC egy olyan távoktatási platform korlátlan online hozzáféréssel.

             Jó gyakorlatok kézikönyve, a külföldi vendéghallgatók képzésével, klinikai gyakorlatával foglalkozó kollégáknak

             Rövidfilm, a Erasmus hallgatók élményeivel, az Erasmus mobilitás népszerűsítésére