A LIFE programon keresztül idén több mint 450 millió euróra pályázhatnak a tagállami szervezetek a természet és a környezet védelmére irányuló projektekhez, valamint az éghajlatváltozás elleni küzdelemre, az alábbi 3 területet érintve:
LIFE Környezetvédelmi alprogram (természet és biodiverzitás)
LIFE Természetvédelmi alprogram (vízgazdálkodás, hulladékgazdálkodás, erőforrás-hatékonyság, környezet és egészség, levegőminőség és kibocsátások, tájékoztatási, kommunikációs és tudatosságnövelő kampányok)
LIFE CLIMA alprogram (éghajlatváltozás mérséklése, alkalmazkodás az éghajlatváltozáshoz, éghajlat-politikai irányítás és tájékoztatás)
Borkovits Balázs
küldte be 30 April 2020 időpontban
A nemzetközi klímafinanszírozás Magyarország hosszú távú befektetése, amely a hazai üzleti szektor külpiaci érvényesülésének elősegítéséhez is hozzájárulhat. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (a továbbiakban: ITM, Támogató) szorgalmazza és támogatja a magyar gazdasági szereplők részvételét két- és többoldalú nemzetközi éghajlatvédelmi tevékenységekben, beruházásokban.
Az ITM által létrehozott Nyugat-Balkáni Zöld Központ Nonprofit Kft. (a továbbiakban: Központ) támogatási felhívást tesz közzé a nyugat-balkáni régió klímavédelmi törekvéseit előmozdító tevékenységek finanszírozására, amelyre Magyarországon bejegyzett és jogi személyiséggel rendelkező gazdasági társaságok, felsőoktatási intézmények, valamint klímapolitikai érdekképviseleti tevékenységet folytató egyesületek jelentkezését várja a jelen felhívásban foglaltak szerint.
A nyugat-balkáni régió országainak hatóságaival és a fejlesztés-finanszírozásban aktív partnerekkel folytatott konzultációk eredményei szerint a megfelelően előkészített, finanszírozásra és megvalósításra alkalmas projektekből a térségben hiány mutatkozik. A Központ célja, hogy projekt-előkészítő és kapacitásfejlesztő tevékenységek finanszírozásával támogassa a környezetvédelmi technológiák területén aktív olyan hazai vállalkozások térnyerését a nyugat-balkáni régióban, amelyek hozzájárulnak a működési célországok (Albánia, Bosznia-Hercegovina, Észak-Macedónia, Koszovó1, Montenegró és Szerbia) klímavédelmi törekvéseinek, a Párizsi Megállapodásban vállalt nemzetileg meghatározott hozzájárulásoknak az eléréséhez.
A felhívás referenciaszáma: WBGC-2020/2.
A benyújtott támogatási kérelemnek tartalmaznia kell a következőket:
1. kitöltött adatlap, költségterv és indikátortáblázat;
2. kötelezően előírt mellékletek.
A Központ értékelése és javaslata alapján megszülető pozitív elbírálás esetén az ITM támogatói okiratot bocsát ki a nyertes kérelmező részére, amely tartalmazza a támogatás folyósításának, felhasználásának és ellenőrzésének pontos részleteit.
A támogatási kérelmek benyújtási határideje: 2020. ősz