Adat-EDIH

Kovács Sándor, kovacs.sandor@pte.hu
3.600.000 EUR
390.239,70 EUR
Neumann János Nonprofit Kft.

Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Debreceni Egyetem, ELTE-Soft Kutatásfejlesztő Nonprofit Kft., HTENET Innovációs Nonprofit Kft., Központi Statisztikai Hivatal, Semmelweis Egyetem, Nemzeti Adatvagyon Ügynökség Kft., Pécsi Tudományegyetem

A Magyar Adat-EDIH aktívan elősegíti a hazai KKV-k és egészségügyi szektor digitális átalakulását, általánosságban az adatokhoz, adatkezeléshez kapcsolódó szolgáltatásokra és az egészségügyi szektorra fókuszálva. A konzorcium egyszerre képvisel magas szintű tudományos és gyakorlatorientált műszaki/üzletfejlesztési kompetenciát, széles hazai
és nemzetközi hálózat támogatásával, valamint kiforrott EU-s pályázati és projektmenedzsment tapasztalattal. Magyarország számára a legnagyobb kihívást továbbra is a digitális technológia és a digitális közszolgáltatások integrációja jelenti a Digitális Gazdaság és Társadalom Indexen (DESI) belül, ahol az anyagiak mellett szemléleti, gondolkodásmódbeli és kompetencia akadályok is jelentkeznek. Az Adat-EDIH felzárkóztatási és haladó szinten egyaránt kínál képzéseket, technikai és pénzügyi szolgáltatásokat, a hazai innovációs ökoszisztéma meglévő elemeire épülve.

A „Data EDIH” c. projekt megvalósulását Magyarország Kormánya, illetve a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium Parlamenti Államtitkársága támogatta.

A Data EDIH konzorcium részére 720.000.000 Ft költségvetési támogatás került megítélésre az egyes közvetlen uniós pályázatok önerő költségének biztosításáról szóló 1548/2023 (XII. 13.) Korm. határozat keretében.

Horizon Europe