EDUC - European Digital UniverCity

Béres Márton, beres.marton@pte.hu
Dr. Tarrósy István, tarrosy.istvan@pte.hu
6.247.388,43 EUR
558.071 EUR (80% EU támogatás, 20% Kormányzati támogatás)
Universitaet Potsdam (DE)

Universita Degli Studi di Cagliari (IT), Masarykova Univerzita (CZ), Universite Paris Nanterre (FR), Universite de Rennes I (FR), Pécsi Tudományegyetem (HU)

A European Digital UniverCity tagjai az európai felsőoktatás megújításán és a résztvevők közös Európa-tudatának megerősítésén dolgoznak. A szövetségben részt vevő felsőoktatási intézmények egy új, moduláris és rugalmas irányítási rendszert fognak kiépíteni, valamint összehangolják és átjárhatóvá teszik a saját képzési struktúráikat. További célkitűzés, hogy egy új online campus kialakításával, valamint a virtuális és fizikai mobilitás egyedi keverékével hosszú távon megvalósítsák a szövetség 160 000 hallgatója és 20 000 oktatója nagy részének mobilitását. A projekt részét képezi az is, hogy az öt ország nyelvét és kultúráját kölcsönösen beépítik egymás tananyagába, ez által is erősítve a közös identitás kialakítását.
A három éves projekt végére egy olyan modell létrehozása és tesztelése a cél, amely új irányt szabhat a közös európai felsőoktatásnak, miközben az egyes partnerintézmények nemzetközi láthatósága is erősödik.