NEURAM - Visual genetics: establishment of a new discipline to visualize neuronal nuclear functions in real-time in intact nervous system by 4D Raman spectroscopy

712821 - H2020-FETOPEN-2014-2015-RIA

Tóth Krisztián, toth.krisztian@pte.hu
Dr. Sik Attila, sik.attila@pte.hu
4.271.481 EUR
University of Birmingham (UK)
logo logo
The University of Birmingham (UK), Femtonics Kutató és Fejlesztő Kft. (HU), Magyar Tudományos Akadémia Wigner Fizikai Kutatóközpont (HU), Max-Planck-Gesellschaft zur Förderung der Wissenschaften e.V. (DE), Pécsi Tudományegyetem (HU)

Ennek a H2020 projektnek, mint egy multi-diszciplináris együttműködésnek a célja a vezető kutatók és az úttörő ipari szakértők tudásának egyesítése, hogy ezzel előkészítse a technológiát és a szaktudást az élő szövet vizualizációjának áttörő módszerekkel történő kifejlesztéséhez. Egy sejt genetikai tartalma meghatározza a funkcióját. A gének a sejt születésétől a haláláig folyamatosan be és kikapcsolnak. Ezt a nagyon dinamikus folyamatot belső (genetikai) és külső (környezeti) faktorok is szabályozzák. Ebben a H2020 által finanszírozott pályázatban az aktív gének valós időben történő vizualizációjához szükséges új technológiát fejlesztünk ki.

Horizont 2020